Bez żadnego konkursu i doświadczenia w branży wodociągowo-kanalizacyjnej, ale z pensją ponad 15 tysięcy miesięcznie został wiceprezesem w miejskim WOD-KANIE Ernest Jaroszek, kolega Michała Litwiniuka. Tak w skrócie po wyborach wyglądają zapowiadane w kampanii wyborczej skromne rządy i nowa jakość w Białej Podlaskiej.

Po wyborach w ubiegłym roku w miejskiej spółce WOD-KAN utworzono nowe stanowisko wiceprezesa. Objął je niespodziewanie bez żadnego konkursu młody Ernest Jaroszek, niezbyt znany opinii publicznej w Białej Podlaskiej, lecz doskonale znany dla obecnego Prezydenta Michała Litwiniuka, który nie kryje się z tym, że Jaroszek to jego kolega. Teraz na światło dzienne wyszły jego zarobki. Gazeta Tygodnik Podlaski podaje, że według przesłanej dla ich redakcji informacji przygotowanej przez Aleksandrę Dakus z sekretariatu WOD-KAN-u oficjalne miesięczne wynagrodzenie brutto Jaroszka wynosi 15 200 zł miesięcznie!

Urząd Miasta po jego powołaniu rozesłał życiorys Jaroszka. Mogliśmy w nim przeczytać, że w swojej karierze zawodowej był on m.in. wydawcą gazety MAN (tematyka: zarządzanie i przedsiębiorczość) oraz współorganizuje w Białej Podlaskiej charytatywny Supermecz.

Nie ma on absolutnie żadnego doświadczenia zawodowego związanego z zakresem usług świadczonych przez bialski WOD-KAN – jedną z największych spółek miejskich w mieście. Spółka dysponuje wielomilionowym miejskim majątkiem. Kapitał zakładowy spółki to około 65 milionów złotych. WOD-KAN między innymi dostarcza wodę do bialskich domów czy placówek oświatowych w Białej Podlaskiej i regionie.

Według naszych informacji Jaroszek był jedną z kluczowych postaci w kampanii wyborczej Michała Litwiniuka. Nasze źródła mówią o tym, że odpowiadał on między innymi za przeprowadzanie relacji na żywo na fanpage’u Litwiniuka oraz Panowie prywatnie znają się i są kolegami od dłuższego czasu. Na profilu facebookowym możemy znaleźć między innymi ich wspólne fotografie z meczu na stadionie narodowym.

To nie pierwsza zmiana w WOD-KAN. Wcześniej funkcję Dyrektora objął Andrzej Czapski o czym pisaliśmy w artykułach:

65-letni Andrzej Czapski ma nową pracę. Został dyrektorem w Wod-Kanie.

“Wyborcy zostali oszukani” Bezinteresowne poparcie od Czapskiego z dyrektorską fuchą w tle