W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbył się briefing prasowy, którego tematem była planowana rezygnacja – po blisko 15 latach – z pełnionej funkcji przez dyrektora Oleńskiego.   

Serdecznie dziękuję dyrektorowi, jego zespołowi i wszystkim współpracownikom. Nie ukrywam, że jesteśmy zaskoczeni, ale szanujemy tę decyzję. Na szczęście współpraca zarządu województwa z panem dyrektorem się nie kończy.mówił wicemarszałek Wojciechowski.

Oleński tłumaczył, że jest to jego decyzja. Podkreślał, że nie było żadnych nacisków, ani propozycji. ”Nie jestem żadnym męczennikiem politycznym” tłumaczył.

W tym roku mija 15 lat mojej pracy na stanowisku dyrektora. Jest to ciężka praca i trudna funkcja. Na plecach dźwiga się odpowiedzialność zarówno za ogromną liczbę pacjentów jak i pracowników. Jeżeli zarząd województwa oraz nowy dyrektor będą chcieli ze mną współpracować z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Chciałbym dokończyć rozpoczęte inwestycje.dodał dyrektor Oleński.

Wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski nie ukrywał, że widziałby Dariusza Oleńskiego m.in. w składzie powołanej w lutym Społecznej Rady ds. Ochrony Zdrowia.

Liczę na to, że Pan Dyrektor pomoże nam uzdrowić to co jest złe w innych szpitalach. Potrzebujemy takiego sprawnego menagera.mówił wicemarszałek Wojciechowski.

Kiedy Dariusz Oleński przestanie być dyrektorem w szpitalu w Białej Podlaskiej?

Ustaliliśmy wstępnie, że do końca września będę pełnił tę funkcję i będę wprowadzał swojego następcę we wszystkie zagadnienia, które są związane z zarządzaniem. Te cztery miesiące są również podyktowane tym, że mam niewykorzystany urlop. Rezygnację planuję złożyć na początku czerwca. Na pewno wszystko odbędzie się zgodnie z procedurami.zakończył Dyrektor Oleński.