Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem 3 aut doszło w miejscowości Rogoźnica Kolonia. Kierujący ciężarówką 36-latek nie ustąpił pierwszeństwa, zderzając się z busem. Ten z kolei uderzył w jadącego z przeciwka tira. Na szczęście skończyło się jedynie na uszkodzonych samochodach.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia po godzinie 19.00 na krajowej dwójce w miejscowości Rogoźnica Kolonia. Kierujący ciężarowym Volvo z naczepą, 36-letni obywatel Białorusi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy busa. Drugim autem kierował 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Po tym bus odbił się od tira, uderzając w jadącego z przeciwka Daf-a. Za kierownicą tej ciężarówki siedział 37-letni obywatel Białorusi.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja. Za popełnione wykroczenie 36-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 tysięcy złotych, a także 12 punktami karnymi.

tekst: KMP Biała Podlaska